TORMEK logo

Tormek to szwedzki producent profesjonalnych ostrzarek wolnoobrotowych, urządzeń służących do ostrzenia prawie wszystkich narzędzi (również wykonanych ze stali HSS).

Tormek opracował unikalny system ostrzenia, który stał się standardem w nowoczesnym ostrzeniu narzędzi krawędziowych. Obecnie Tormek posiada ponad 20 patentów i jest wiodącą marką w zakresie ostrzenia narzędzi krawędziowych, oferując kompletny system, w tym przystawki i osprzęt, tak aby uzyskać optymalną ostrość na wszystkich rodzajach narzędzi ręcznych.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się dwa modele – T-4, który idealnie sprawdzi się w niewielkim warsztacie rzemieślniczym oraz model T-8 zaprojektowany z myślą o większych warsztatach oraz punktach zajmujących się usługowym ostrzeniem narzędzi (przeznaczony do pracy ciągłej).

Zobacz ofertę produktową
MORA logo

MORAKNIV – MORA OF SWEDEN to producent szerokiej gamy noży, przeznaczonych dla myśliwych, wędkarzy, rzemieślników i wielu innych grup zawodowych. Początki firmy sięgają 1891 roku.
Wysokiej jakości stal szwedzka, z której wykonane są noże, gwarantuje wytrzymałość i długi okres w którym ostrze będzie naprawdę ostre.

Mora ma unikalne podejście do produkcji – wykorzystuje racjonalne metody produkcji rzemieślniczej i przenosi je na nowoczesne maszyny. Jedyna różnica leży w wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technicznych. Noże Mora posiadają ostrza z trzech rodzajów stali. Można wybierać między modelami ze stali nierdzewnej 12C27 i 14C28N, zahartowanej do wartości HRC 56-58, stali węglowej zahartowanej do wartości HRC 58-60 i ze stali laminowanej.
Noże MORA są dostarczane do wszystkich części świata, a produkowane są wyłącznie w Szwecji.

Zobacz ofertę produktową
GUIDE logo

Marka rękawic GUIDE jest własnością szwedzkiej firmy Skydda, która od ponad 30 lat specjalizuje się w tworzeniu produktów w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy. Misją Skyddy jest wykorzystanie odpowiedniej wiedzy i produktów, tak aby przyczynić się do zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy, wysokiej wydajności oraz najlepszej ekonomiki.

Pod wieloma względami praca jest czystym rzemiosłem, dlatego rękawice muszą być uniwersalne, wygodne oraz wytrzymałe i trwałe. Takie właśnie są rękawice marki GUIDE.
GUIDE to coś więcej niż tylko bezpieczeństwo rąk podczas pracy. To również innowacyjny design oraz optymalny dobór materiałów (skóra naturalna, materiały syntetyczne), z których są produkowane rękawice w zależności od ich przeznaczenia.

Pressol logo

Pressol jest wiodącym producentem osprzętu do smarowania i techniki warsztatowej. Początek firmy zwiazany jest z wynalezieniem przez Jakoba Pressla w 1910 roku, pierwszej na świecie pompy do oleju.

Pressol w swojej ofercie posiada narzędzia smarujące, do dystrybucji paliw i olejów oraz pompy i wysysarki oleju. Oferta Pressol obejmuje ponad 2500 produktów końcowych w tym różnego rodzaju pompy, smarownice, oliwiarki, karnistry i lejki.

Niemiecka firma Pressol jest jednym z najwiekszych dostawców narzędzi do smarowania.
Dzięki bogatej palecie urządzeń standardowych, firma oferuje odpowiednie rozwiązanie techniczne w każdej sytuacji konstrukcyjnej.

Zobacz ofertę produktową